HaberlerOyun

League of Legends Clash Etkinliği!

Bütün League of Legends oyuncularının dikkatini Clash etkinliği ile üzerine çeken Riot Games üst üste ertelemelerle biraz hırçın tutumlara yer verildi.

Birçok oyuncunun elinden geçmiş veya hâla elinde bulundurduğu oyun olan League of Legends’a birçok yeni etkinlikler, oyun modları veya güncellemeler gelerek oyun güzelleştirilmeye çalışılıyor. Bazı oyuncu kesimleri bu güncellemelerin birazını beğenmese de çok fazla sıkıntı yaratılmadığı için büyük bir oyuncu kaybı yaşamayan League of Legends yeni etkinlikler getirmeye devam ediyor. Üstelik bu etkinlik neredeyse hiç kimse tarafından kötülenmemiş veya saçma bulunmamış en iyi etkinliklerden diyebiliriz. Oyunla az çok alakanız varsa yakın zamanda duymuş olabileceğiniz Clash Etkinliği her kesimden oyuncunun takımını kurduğu ve kendine yakın kümelerle maçlar yapıp ödüller aldığı güzel bir etkinliğe benziyor. Aşağılara koyduğumuz videolardan daha detaylı bilgi kazanabilirsiniz fakat biz size olayı biraz özetleyelim.

Öncelikle her League of Legends oyuncusu bir turnuva hayalı kurmuştur. Bu Clash Etkinliği ise tüm oyuncuların katılabileceği bir turnuva olacağı için kimse tarafından olumsuz karşılanmadı. Kendi seviyenize göre oynadığınız oyunlar sonucunda ödül almanız ise kazanıp kaybetmenize bağlı değil. Kaybettiğiniz maçtan sonra yakın tarihte telafi amaçlı maçlar oynayıp turnuvaya tekrar geri dönüş yapabiliyorsunuz fakat kazanamazsanız da verdiğiniz bilet sayısına göre ödülünüzü alıp turnuvadan eleniyorsunuz. 1 bilet ile katılana düşük düzey, 5 bilet ile katılana yüksek düzey ödül içeren kapsüller veriliyor. Biletleri ise verilen görevlerden alabilir, arkadaşlarınız hediye gönderebilir ya da RP ve Mavi Öz ile satın alabilirsiniz. Bu etkinlikle beraber bu etkinliğe özel birtakım yenilikler de oyuna eklendi. Turnuva düzeyi olacağı için oyunların uzaması ihtimal olarak görülünce zamana göre farklı ve ilginç güncellemeler geldi. Oyun 60. Dakikayı geçtiği anda Sudden Death adı verilen bir özellik aktifleştirilecek. Bu özelliğin aktifleşmesi demek minyonların, kulelerin, nexusların daha kolay yok edilmesine olanak sağlayacak. Eğer oyun 65. dakikayı da geçerse yavaş yavaş yapılar kendi canından yiyerek yıkılmaya başlayacak. 70. dakikaya girildiği anda ise oyun bir tarafı galip görecek. Fakat kimin neye göre galip geleceği henüz belirli değil. Geçtiğimiz hafta cumartesi günü ilk turnuvanın olması gerekirken birtakım eksiklikler hissedilince bu hafta cumartesiye ertelendi. Geçen hafta ise RURF gelerek az da olsa telafi etmeyi başaran League of Legends bu sefer ilgi çekici bir özellikle karşımıza geliyor. Peki sizin bu konu hakkında ki görüşleriniz nasıl?

OKU  Elder Scrolls 6'da Neler Bekliyoruz

 

Bir önceki yazımız olan God of War, Hala Sırlarla Saklı başlıklı makalemizde God of War hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Taqume

Hepinize Merhaba, Ben sandalyeye yapışmış ve tüm gününü bilgisayar ile vakit geçirmekle harcayan Eren! Şuanda Anadolu Lisesinde okuyorum ve hedefim Yazılım Mühendisliği için çaba gösteriyorum. Sizler için bu site de haber paylaşıyor, güncellemeleri bildiriyor, birbirinden güzel testler hazırlıyorum. Bu arada aşağıdan sadece makaleleri bildirmek için kullandığım yeni bir Twitter hesabım ve fotoğraf paylaşmadan sadece takıldığım ve sohbet ettiğim İnstagram hesabımı bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Close
Close