HaberlerOyun

“GTA 6, 2019’da Geliyor!” Mu ?

Birkaç gün önce Reddit forumlarında bir kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsü sonrası, adeta dalga dalga yayılan tartışmalar oldukça enteresan bir hal aldı.

Bu yıl içerisinde Red Dead Redemption 2’yi oyuncularla buluşturacak olan ve oyun dünyasının en devasa firmalarından olan Rockstar cephesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Her şey birkaç gün önce bir Reddit kullanıcısının, oyunun PS3 versiyonunda gördüğünü iddia ettiği bir bildirimi paylaşmasıyla başladı. (ilgili görsel aşağıda)

Önce bu görüntünün sahte olduğu konusunda birleşilmiş olsa da ardı ardına gelen başka ekran görüntüleri olayı daha da enteresan hale getirdi.PS3 versiyonunun ardından, bir de oyunun PC versiyonundan olduğu iddia edilen ekran görüntüsü geldi.İlginç olan ise ekran görüntüsü dahi paylaşmadan, bu mesajı gördüğünü iddia eden kullanıcıların sayısının git gide artmasıydı.

Dilerseniz mevzuyu kısaca bir toparlayalım. GTA Online’ın sol alta düşen bildirimlerinde Rockstar’dan bir mesaj geliyor: ‘GTA 6, 2019’da Geliyor!’ şeklinde. Daha sonrasında bu mesajın fake, yani sahte olduğu yönünde tam birleşilmişken ekran görüntüleri yağıyor ve oyuncuların kafası yine karışıyor.

Fakat azimli yazar bendeniz İlkan K. olayın derinliklerine indim ve iyice araştırdım.Bu mesajların olayı tamamen girdiğiniz GTA:Online sunucuları ile alakalı özel olduğunu bilmediğiniz sunuculara Rockstar tarafından atılıyorsunuz ve o sunucunun admini de böyle bir mesaj paylaşıyor bunu da tüm oyuncular gördüğü için gerçek sanılıyor organize olunmuş tatsız bir şakadan başka bir şey yok ortalıkta.
Zaten burada mantıksız olan 3 nokta var :

  • Rockstar gibi devasa bir firma yeni oyununu bu tür kötü bir PR çalışmasıyla eski oyununun içinden duyurur mu?
  • Red Dead Redemption 2 çıkmadan, GTA VI’yı duyurmak ve bu şekilde sessiz sedasız yapmak ne kadar mantıklı?
  • Bildirimlerin bir kısmında GTA VI diye adlandırılan oyun, bir kısmında neden GTA 6 olarak geçiyor?

    Gördüğünüz gibi bir efsaneyi daha sizler eşliğinde çürüttük, okuduğunuz için teşekkürler !

Bir önceki yazımız olan 97' Yapımı Shadow Warrior Classic Ücretsiz Oldu! başlıklı makalemizde Shadow Warrior Ücretsiz Oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  36 TL Değerindeki Layers of Fear Ücretsiz Oldu
Etiketler

İlkan Kocabay

Anasının karnından NES ile doğmuş bir Gamer. İçimizden bir yazar !

Bir Cevap Yazın

İstersen Bunu da Okuyabilirsin

Close
Close
Close