FortniteHaberlerOyun

Fornite’ın oyuncu sayısı League of Legends’ı Geride Bıraktı

Amman ammanneler oluyor böyle? Reklamlar nelere kadir öyle... 1 yıllık reklamla 9 yıllık oyunun, oyuncu sayısını geçmek.

Battle Royale oyun türünü çok farklı seviyelere çıkarmayı başaran Fornite, başarı üstüne başarı elde ediyor. Epic Games’in yaptığı açıklamalara göre şuana kadar oyunu, 125 milyon oyuncu oynamış. Geçtiğimiz senenin Temmuz ayında açıklanan belgelerde Riot Games, League of Legends’i şuana kadar 100 milyon oyuncunun oynadığı paylaşılmıştı. Riot Games, League of Legends’i aktif olarak oynayan oyuncu sayısının ise 27 milyon olduğunu açıklamıştı.

Fornite 125 milyon oyuncu sayısını geride bıraktı.

 

Adeta video oyun piyasasını tokatlayan Fortnite, 30.000.000 aşkın aktif oyuncu sayısı ve 125.000.000 milyon kayıtlı kullanıcısı ile şu sıralar oyun sektörünün parlayan yıldızı gibi görünüyor. Fortnite kazanırken, PUBG malesef ki çok büyük bir oyuncu kaybına uğradı. Yenilik konusunda Fornite’a göre biraz geride kalan PUBG, ufak ufak içerik kopyalamalarına başladı bile. Sankok haritasındaki sandık bulma mekaniği gibi birkaç içerik eklemesi yapmıştı. Hızlı koşan atın dışkısı seyrek düşermiş. Bakalım Fornite’ın hazin sonu nasıl olacak.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de Düzenlenen PUBG Turnuvasının Finalistleri Açıklandı! başlıklı makalemizde PUBG Turnuvası hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  "GTA 6, 2019'da Geliyor!" Mu ?
Etiketler

Ferhat

Tüm gününü yazılımsal işlemler, instagram ve burası için harcıyan yakışıklı haşin ve gaddar bir yazar.

Bir Cevap Yazın

Close
Close