HaberlerOyun

Bethesda Warner Bros.’a Dava Açtı!

Westworld vs Fallout

Bethesda, mobil Westworld oyununun yapımcısı Behaviour Interactive’e ve dağıtımcı Warner Brothers’a dava açıyor. Bethesda’nın savunması bu firmalarının kendilerinin sanat tasarımlarını, kodlamalarını bir mobil oyun üzerinde geliştirerek çalması.

Bahsettiğimiz oyunlar Fallout Shelter ve Westworld Mobile Game. Bethesda oyuna bir ”blatant rip-off” yani ”bariz çakma” damgası vurarak dava açtı. Fallout Shelter’ın büyük başarısından sonra Warner Bros.’un Behaviour Interactive ile anlaşıp Westworld mobil oyununu geliştirdiklerini savunuyor Bethesda. Hatta Bethesda oyundaki bugların bile aynı olduklarını söyledi.

Diğer benzerlikler ise görsel olarak baktığımızda iki oyununda gerçekten birbirine çok benzemesi. Bunun dışında yeni Westworld oyununun özellikleri de Fallout Shelter ile aşırı benziyor. Karşılaştırmayı aşağıya bırakalım ve bakalım. Sizce kim haklı?

Bir önceki yazımız olan Steam Yaz İndirimlerinde 10 TL Altında 10 Şahane Oyun! başlıklı makalemizde 10 tl altı, sale ve steam hakkında bilgiler verilmektedir.

OKU  Playstation 4 Oyunlarına Dev Bir İndirim Geliyor !
Etiketler

muskemals

Mandalore gezegeninden gelmiş, savaşmıyorum yazıyorum diyen bir bounty hunter.

Bir Cevap Yazın

Close
Close